Výstavba Urban Residence je dokončená. Lucron však s projektom nekončí

V jedinečnom projekte mestského bývania na Račianskej ulici sme dokončili poslednú budovu C celého komplexu a byty sme odovzdali majiteľom. Z pohľadu výstavby je teda projekt ukončený, no Lucron tu bude v súlade so svojou filozofiou – vytvárať skvelé miesto pre život a dotvárať verejný priestor a pre obyvateľov.

Viac ako štvorročná snaha Lucronu vytvoriť v zanedbanej lokalite kvalitný projekt pre plnohodnotný mestský život sa blíži do finále. Spolu s posledným bytovým domom C sme odovzdali aj detské ihrisko určené pre obyvateľov. Pred dokončením je s rozlohou 6-tisíc štvorcových metrov aj viacúčelový park s hernými prvkami pre handicapované deti a výbehom pre psy. Tento projekt, ktorý realizujeme v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto, je potvrdením nášho záväzku klásť dôraz na verejný priestor a priechodnosť celého územia v spojení so službami a vybavenosťou.

Obyvatelia Urban Residence aj okolitých ulíc si veľmi rýchlo zvykli na prevádzky obchodu a služieb, ktoré majú v projekte k dispozícii. Koncept „street retail“ prináša viacero menších prevádzok dostupných z ulice, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a sú spojené jednotným brandingom. Otvorená je tu drogéria, predajňa tradičných potravín, remeselné mäsiarstvo, večierka, kaviareň, pekáreň, lekáreň, zubár a ambulancia všeobecného lekára. Ponuku služieb dopĺňa predajňa bicyklov, banka, manikúra či kadernícky salón. V spojení s verejnými priestormi, parkom a mestskou architektúrou tak vznikol zaujímavý komerčný „hub“, ktorý sa podarilo obsadiť nájomcami napriek zložitej pandemickej situácii. Z konceptu sa stal produkt s vysokou likviditou, ktorý sme ako celok predali lokálnemu investorovi.

Lucron si ponechal vo vlastníctve 25 bytov v objekte A a ponúka ich na dlhodobý prenájom spolu so službami spojenými s bývaním. Všetky bytové jednotky sú aktuálne obsadené ľuďmi, ktorí nechcú mať so svojou strechou nad hlavou žiadne starosti. Sú zariadené moderne, účelne, kvalitne a štýlovo. Vďaka profesionálnej správe a údržbe bytov sú apartmány navyše v nepretržitej starostlivosti skúsených odborníkov. Klienti dostávajú aj profesionálny právny servis, majú dlhodobú garanciu bývania, dostupnú výbornú občiansku vybavenosť v okolí a množstvo verejných priestorov priamo pod oknami. Správca za nich rieši aj praktické problémy, ako napríklad vyhodené ističe, nefunkčnú klimatizáciu či kúrenie, teplú vodu, ale v prípade potreby aj zmluvu o garážovom státí.
 
Dovoľte nám pri príležitosti konca roka 2021 poďakovať všetkým Vám – zamestnancom, obchodným partnerom a dodávateľom – za úspešnú spoluprácu a popriať Vám všetko najlepšie do Nového roka.

Tím Lucron
 

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.