Spoznajte chutné a oceňované lokálne produkty

Dávno neplatí, že domáce produkty sú ťažšie dostupné a len tak ich v obchode nenájdete. Práve naopak, čoraz viac predajní ponúka slovenské výrobky, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Sú chutné, zdravé a hlavne lokálne.

Slowlandia

„Slowlandia je krajina, ktorá možno ani neexistuje. Je to krajina, kde sa veci robia pomaly, poctivo, s dôrazom na kvalitu, udržateľnosť, tradíciu a zdravie. Možno je niekde v srdci Európy a možno je len v našich predstavách a túžbach.“ Takto opisuje obľúbenú značku sladkých produktov zakladateľ a riaditeľ Michal Repík. V ich portfóliu nájdete produkty vyrobené z prémiových orechov a kakaa bez umelých sladidiel. Na chlieb alebo vianočku si môžete natrieť mandľový, lieskovcový alebo pistáciový krém. V portfóliu nájdete aj oriešky s rôznymi príchuťami a sušené ovocie. Nám najviac chutí ich lieskovcovo-kakaový krém Slowtella, ktorý získal aj zlaté ocenenie v súťaži International chocolate awards za rok 2020.

ManaRoots

„Poctivé prírodné nápoje vyrobené s láskou na Slovensku.“ To sú tradično – netradičné limonády ManaRoots. Okrem netradičných príchutí zaujmú limonády aj svojim zložením. Vyrábajú sa z výberových surovín, ktoré obsahujú prospešné látky pre naše telo. Nájdete v nich bylinky, koreniny, kvalitné sypané čaje a trstinový cukor. Vyskúšajte zdravšiu alternatívu klasickej limonády.lokalne-produkty

Lyra

Medzi ďalšie svetovo oceňované sladké produkty patria aj čokolády Lyra. Čokolády vyrábajú ručne z kakaa Fino de Aroma, ktoré spracovávajú od pestovania až po výslednú kakaovú hmotu. Ich portfólio sa za niekoľko rokov rozrástlo a okrem vynikajúcej čokolády u nich nájdete oriešky, nátierky a aj slaný karamel. Ak máte radi oriešky, určite vyskúšajte ich MAXIMUM Hazelnuts Caramel – lieskové oriešky v nugáte a slanom karamely.

Gallé

Pri sladkom pokušení ešte chvíľu zostaneme. Gallé chce svojimi makarónkami zmeniť to, ako vnímame kultúru desertov. Nemusíme vždy jesť veľké zákusky, ale užiť si menšie a chuťovo intenzívne kúsky. Pri ich výrobe používajú iba tie najlepšie suroviny ako lieskovce z Piemonte, citróny z Mentone a mandle Valencia. Najčastejšie môžete v obchodoch nájsť ich slaný karamel, ktorý vyrábajú v troch príchutiach – klasický, s lieskovými orechmi a s pomarančom.lokalne-produkty

Rab kura

Ak obľubujete tradičnú nedeľnú polievku, zbystrite pozornosť. Nájsť kvalitné kurčatá môže byť niekedy ako hľadať ihlu v kope sena. Našťastie máme lokálne farmy, ktoré si dávajú záležať na podmienkach, v ktorých zvieratá chovajú. Hydinová farma v Semerove vznikla v roku 1998 a na vlastnej ornej pôde pestuje obilniny, kukuricu na zrno, strukoviny a olejniny. Ich hlavnou činnosťou je však chov brojlerových kurčiat, ktoré predávajú pod značkou BIO. Kurčatá chovajú v nových halách s najmodernejšou technológiou kŕmenia a ventilácie.

Všetky spomínané slovenské značky nájdete v sieti predajní Starý Otec, ktorá sa rozhodla zákazníkom prinášať výlučne slovenské potraviny. Nielen tie, ktoré sa u nás balia, ale aj vyrábajú. Okrem pôvodu im záleží aj na kvalitnom zložení výrobkov. Predajňu nájdete aj u nás v Urban Residence.

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.