Nový park pri Urban Residence je už otvorený

Lucron, developer projektu Urban Residence a MČ Bratislava – Nové Mesto odovzdali do užívania nový park. Viacúčelový park tak ukončil výstavbu projektu Urban Residence. 

Nový zelený park poskytne na ploche až 2000 m2 príjemné prostredie pre rodiny s deťmi, psíčkarov i športovcov. Do relaxačných zón projektu pribudli aj špeciálne herné prvky pre hendikepované deti. Park tak ukončil viac ako štyri roky trvajúcu výstavbu projektu Urban Residence v bratislavskom Novom Meste.  

„V mestách parkov nikdy nie je dosť a ja mám radosť, že dnes môžeme sprístupniť ďalšie príjemné miesto pre Bratislavčanky a Bratislavčanov,“ uviedol starosta MČ Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý. „Nový park v Novom Meste je zónou, ktorá má potenciál spájať obyvateľov z nedávno vybudovaných projektov aj pôvodných obyvateľov tohto územia. Toto je podľa nás spôsob, ako majú štvrte v meste ožívať,“ dodal starosta.

„Parkom symbolicky uzatvárame projekt Urban Residence, ktorý sme budovali od roku 2018 a ktorý je dnes domovom pre viac ako 400 rodín, ale aj mladých ľudí, ktorí si svoj domov ešte len začínajú budovať. Sme veľmi radi, že územie už dnes žije aktívnym životom a prepája nových aj pôvodných obyvateľov,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Lucron Zoltán Müller.
 


Inklúzia a oddych pre celú komunitu

Nový park ponúka niekoľko zón, ktoré sa prirodzene prelínajú a vytvárajú aktívny priestor pre celú lokálnu komunitu. Prináša miesto pre oddych od zhonu mesta, na kreatívnu hru s deťmi i pre bezpečné venčenie psíkov. Okrem 41 nových vzrastlých stromov v jeho vybavení nechýbajú pohodlné lavičky či kreslá, ale ani inovatívne ihrisko pre deti so zdravotným znevýhodnením. Deti, ktoré používajú invalidný vozík, sa tu môžu zahrať v špeciálne navrhnutom pieskovisku, alebo sa bezpečne pohojdať na hojdačkách i kolotoči.
 

Psíčkari zas ocenia hneď dva nové výbehy – pre malé a veľké psy, ktoré im zaručia dostatočnú slobodu a bezpečnosť pri venčení, socializácii i výcviku. V parku nechýba ani praktické vybavenie pre psíkov a ich majiteľov ako napájadlo či koše na odpadky.
 


„K návrhu sme pristupovali v duchu koncepcie smart mesta, preto je náš park ohľaduplný k životnému prostrediu, a zároveň inkluzívny pre všetkých svojich návštevníkov. Pomocou vybavenia parku chceme vytvoriť priateľské prostredie, v ktorom budú spolu vychádzať rodiny s deťmi, psičkári, či zdravotne znevýhodnení, jednoducho ľudia rôzneho veku a zamerania,“ uviedol Zoltán Müller zo spoločnosti Lucron.

 

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.