Bicyklovanie má pozitívny vplyv na vaše telo aj myseľ

Každý z nás má svoju obľúbenú športovú aktivitu, pri ktorej dokáže mentálne vypnúť a načerpať nové sily. Pre niekoho je to beh alebo squash a pre iného zas bicykel. Práve bicyklovanie sa teší väčšej popularite ako kedykoľvek predtým.

Či už si vyberiete cestný, krosový alebo horský bicykel, určite vás nemusíme presviedčať o tom, že tento šport pozitívne vplýva na vaše telo. Aj také dochádzanie do práce na mestskom bicykli dokáže naštartovať váš organizmus a privodiť dobrú náladu hneď na začiatku dňa. Ak však stále váhate, či je bicyklovanie vhodný šport pre vás, presvedčiť vás môžu niektoré z nasledujúcich benefitov.

Bicyklovanie povzbudí naše zdravie

Výsledky rôznych štúdií ukazujú, že ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl, dosahujú lepšie tzv. wellbeing skóre v porovnaní s tými, ktorí sa žiadnemu športu nevenujú. Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Pri športe sa v našom tele uvoľňuje adrenalín a endorfíny, ktoré ovplyvňujú našu náladu a s každým lepším výkonom a splneným cieľom sa nám zvyšuje sebavedomie. K mentálnemu oddychu prispieva aj to, že bicyklovanie je outdoorový šport. A už dávno predsa vieme, že nie je nič krajšie ako pobyt v prírode spojený s objavovaním nových miest s kamarátmi.

Cvičenie ako také má pozitívny vplyv aj na respiračný systém, čím sa znižuje riziko nachladnutia. Podľa doktora Davida Niemana dokážu pravidelné kardio činnosti zredukovať počet dní, kedy sme chorí, až o 40 %. Rovnako športy hoci aj v menšej miere dokážu zlepšiť náš imunitný systém. Okrem toho sme zabudli na jeden najväčší benefit, ktoré bicyklovanie ponúka – zredukovanie váhy a budovanie svalovej hmoty.

Bicyklovanie vám ušetrí čas

Zdravotné hľadisko je jedna z vecí, na ktoré má bicyklovanie pozitívny vplyv. Jedna z nesporných výhod prepravy na bicykli je šetrenie času. Tým, že sa pohybujete po cestách sa zlepšuje aj váš orientačný zmysel a vnímanie priestoru. Hlavne pokroky v predvídaní, reflexoch a orientácii v priestore sú veci, pri ktorých si sami všimnete svoj pokrok. Lepšie budete vedieť vchádzať a vychádzať zo zákrut, áno, aj tých ostrejších, ak pred vami nečakane zastaví auto alebo iný cyklista, viete veľmi rýchlo reagovať a keď uvidíte vedľa seba bežať zajaca už viete, čo od neho môžete čakať.

Veríme, že vás aspoň tento zlomok z toho, čo prinesie do vášho života bicykel presvedčil natoľko, že si tento šport vyskúšate na vlastnej koži. Ak chcete priniesť bicykel do života svojich detí, alebo si nájsť dopravný prostriedok na dochádzanie do práce, navštívte Cyklospeciality, ktoré nájdete priamo v Urban Residence.

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.