Predpredaj sa oplatí: Lepšia cena, väčší výber a pomôžeme aj s financovaním

Pokojne zahoďte obavy a zabezpečte si to najlepšie bývanie pre vás i vašu rodinu už dnes. Výhody aj efektívne financovanie kúpy bytu v predpredaji vysvetľuje Martina Slamková, špecialistka na projektové financovanie spoločnosti Lucron.


 
Aké sú najväčšie výhody kúpy bytov v predpredaji?

Pre klienta vidím najväčší prínos najmä vo zvýhodnenej cene. Tá je v predpredaji oproti trhovým výrazne nižšia. Mnoho klientov sa preto zamýšľa, okrem kúpy svojho väčšieho a modernejšieho bývania, aj nad investičnými možnosťami. Po kolaudácii stavieb sa hodnota nehnuteľnosti zvyšuje , preto mnohí kalkulujú aj s týmto variantom, čím môžu výrazne zlepšiť svoju finančnú situáciu.

Ďalším, nie menej dôležitým indikátorom je možnosť výberu. Klient si môže vybrať z oveľa širšej ponuky. Môže si vybrať poschodie, orientáciu na svetové strany, veľkosti jednotlivých bytov. Môže sa rozhodnúť, či má záujem o byt so šatníkom, dvoma kúpeľňami, s terasou, lodžiou či s predzáhradkou. Tiež si môže vybrať zo širokej ponuky štandardov ako parkety, dvere, kúpeľne. Aj to sú faktory, ktoré na trhu môžu zaujímavo zvýšiť cenu vašej nehnuteľnosti.

Pre mnohých je kupovanie nového bytu aj otázkou financií. Na trhu existuje množstvo bankových produktov. Majú záujemcovia o kúpu bytu alebo apartmánu v Urban Residence výhodu?

Spokojnosť klientov je pre nás na prvom mieste. Preto pri všetkých našich projektoch, aj v Urban Residence, spolupracujeme so štyrmi veľkými bankovými domami. S Tatra bankou, ktorá je financujúcou bankou projektu, VÚB bankou, ČSOB a so Slovenskou sporiteľňou. V spolupráci s uvedenými bankami sa snažíme klientovi zjednodušiť a skomfortniť jeho kúpu.

Vďaka nastaveniu si projektu v jednotlivých bankových inštitúciách majú klienti spoločnosti Lucron odpustené poplatky za poskytnutie úveru, majú možnosť získať zvýhodnené úrokové sadzby a na podanie žiadosti o úver im stačí len minimum podkladov, čo znamená, že k žiadosti o hypotéku klientovi väčšinou stačí len podpísaná zmluva so spoločnosťou Lucron a doklad totožnosti.

A práve hypotéky sú mimoriadne zaujímavou témou.

Úvery na bývanie sa stali bežnou súčasťou nášho väčšieho či menšieho bývania a zároveň sa stali dostupnejšie aj vďaka najnižším úrokovým sadzbám na našom trhu, ktoré sa pohybujú pod hranicou dvoch percent. Tento finančný produkt pomáha za výnimočne priaznivých podmienok dostať sa ľahko k novému bývaniu.

A práve teraz je ideálny čas na riešenie si hypotéky v prípade klientov, ktorí majú záujem o 100 % financovanie. Predpokladá sa, že v roku 2017 Národná Banka Slovenska začne vo väčšej miere obmedzovať práve 100 % hypoúvery. To znamená, že dostať sa k nim bude ťažšie.

Pre klientov, ktorí majú záujem o bývanie v Urban Residence, máme s VÚB bankou výnimočný produkt 0 % hypotéky. To znamená, že úroky, ktoré si hradí klient počas výstavby, mu po kolaudácii bytu developer prefinancuje. Klientovi postačuje, ak sa priamo preukáže na odporúčanej pobočke spoločným certifikátom.

O tom, že hypotéky sa stali našou súčasťou, svedčí aj fakt, že práve o hypoúvery sa v súčasnosti zaujímajú už aj tí klienti, ktorí dlhodobo tento spôsob financovania svojho bývania opomínali.
 
Ako to funguje pri hypotékach, keď kupujeme byt v predpredaji? Musíme ju platiť, aj keď ešte nebývame a naša nehnuteľnosť je len vo výstavbe?

Kúpna cena sa čerpá po častiach v priebehu výstavby. Klientovi by som v čase rozhodovania sa o kúpe nehnuteľnosti odporúčala navštíviť niektorú zo spolupracujúcich bánk, kde sa už pri prvej návšteve dozvie, aký úver vie získať a s akou mesačnou splátkou. Následne si hypotekárny špecialista s klientom spoločne prejdú potrebné podklady na podanie žiadosti o úver (podpísaná Rezervačná zmluva, prípadne Zmluva o budúcej zmluve, osobné doklady). Hoci je stavba len na začiatku, klient si vie dať schváliť úver už v štádiu rozhodovania, čo je pre klienta väčšou istotou, ak už dopredu má predstavu, ako si prefinancuje celú kúpnu cenu.

Čo ak klient nedisponuje dostatočnými finančnými prostriedkami na prvotné zaplatenie poplatkov. Viete aj v tomto pomôcť?

Spolupracujúce banky sa snažia nájsť našim klientom najvhodnejšie spôsoby financovania (hypotekárny úver, resp. spotrebný úver) už pri podpise Zmluvy o budúcej zmluve, keď je potrebné uhradiť prvých 20 % , samozrejme, všetko je závislé aj od bonity klienta (vyhodnotenia klienta zo strany banky, či si bude schopný v budúcnosti splácať svoj úver).

Ak klient nemá vlastné prostriedky a na úhradu kúpnej ceny využije úver, v tom prípade bude platiť „len“ úroky z vyčerpanej sumy až do momentu dočerpania celého úveru (po kolaudácii), odkedy v najbližšej splátke začne splácať „riadnu“ mesačnú splátku (čo predstavuje úrok s istinou). To neplatí v prípade Slovenskej sporiteľne, kde prvým rozčerpaním časti kúpnej ceny klient začína splácať s úrokom aj istinu.

Klientovi sú ale k dispozícii aj iné možnosti. Pre mnohých je isto zaujímavé využiť produkt CashFree bývanie, ktorý ponúkame v spolupráci so spoločnosťou Žltý melón. Klient si vie požičať prvú časť kúpnej ceny 20 % a to len s úrokom 5,9 % pre každého. Klient bude mesačne platiť len úroky a to až do ukončenia výstavby a kolaudácie jeho novej nehnuteľnosti.

Mnoho klientov sa vyhýba kupovaniu bytu v predpredaji? Prečo sú ich obavy neopodstatnené? 

Serióznosť, ústretovosť a otvorenosť voči klientom sú naše zásady pri všetkých našich projektoch. Na našom predajnom mieste sú vám k dispozícii naši kolegovia, ktorí vám vždy ochotne zodpovedia na všetky otázky týkajúce sa vášho vysnívaného bývania.

Sme radi, že k nám chodí veľa nových klientov na základe referencií svojej rodiny, priateľov či známych, ktorí už bývajú v projektoch spoločnosti Lucron. Je pre nás silným signálom, že náš osobitý prístup, kvalita, ako aj celková idea je nastavená správne a u našich klientov sme si vybudovali dôveru, ktorá naozaj zaväzuje.
 
 

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.