Financovanie

Úroky
až do kolaudácie

zaplatíme za vás

Na dobrom mieste v meste môžete bývať ešte výhodnejšie. Aby sme vám cestu k novému mestskému bývaniu uľahčili, pripravili sme pre vás v spolupráci s Tatra bankou a VÚB bankou jedinečný produkt – 0% hypotéku. Od kúpy bytu alebo apartmánu až do kolaudácie zaplatíme hypotekárne úroky za vás. Pre viac informácií nás kontaktujte na hypoteky@urbanresidence.sk

Akcia platí po akceptácii certifikátu a splnení podmienok Tatra banky a VÚB banky.

Hypotéka sa dnes oplatí

Váhate s kúpou? Pri súčasných nízkych úrokoch je hypotéka najvýhodnejším spôsobom financovania vášho budúceho bývania.

Pri kúpe bytu alebo apartmánu v Urban Residence máte navyše možnosť hypotekárneho financovania až do výšky 90%. Stačí spĺňať podmienky stanovené bankou. Obráťte sa na našich hypotekárnych poradcov, ktorí Vám radi pomôžu a preveria Vaše možnosti v spolupracujúcich bankách.

Kontaktujte nás na hypoteky@urbanresidence.sk

Financujúca banka

Tatra Banka

Partnerské banky

VUB ČSOB SLSP

Postup
pri kúpe

Od vášho nového mestského bývania vás delí 5 jednoduchých krokov.

Stretnutie
s predajcom
Rezervácia
a príprava zmluvnej
dokumentácie
Výber financujúcej
banky
Kúpna zmluva
a prevzatie
Prepis listu vlastníctva
v katastri nehnuteľností

Splátkový kalendár

Kúpnu cenu uhradíte v nasledujúcich splátkach

 

1. splátka

Rezervačný poplatok vo výške 3000€; pred podpisom Zmluvy o budúcej zmluve.

 

2. splátka

20 % kúpnej ceny (- rezervačný poplatok); splatná do 15 dní od podpisu Zmluvy o budúcej zmluve.

 

3. splátka

30 % kúpnej ceny po zápise rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností.

 

4. splátka

30 % kúpnej ceny po dokončení hrubých rozvodov vnútorných inštalácií v byte alebo apartmáne.

 

5. splátka

20 % kúpnej ceny po kolaudácii.

S hypotékou vám
radi pomôžeme

Vieme, že moderní, mestskí ľudia majú často veľmi vyťažený život. Práve preto veľmi radi všetky právne a administratívne úkony vybavíme za vás.

Pomôžeme vám získať tie najvýhodnejšie podmienky, preveríme za Vás možnosti získania hypotekárneho úveru so zvýhodnenou úrokovou sadzbou. Kontaktujte nás na hypoteky@urbanresidence.sk.

Často kladené otázky

Kde môžem získať informácie o financovaní kúpy bytu alebo apartmánu cez hypotéku?

Pri projekte Urban Residence spolupracujeme so štyrmi veľkými bankovými domami. S Tatra bankou, ktorá je financujúcou bankou projektu, VÚB bankou, ČSOB a so Slovenskou sporiteľňou. Ideálne je, ak ste v niektorej z uvedených bánk klientom, ďalšou možnosťou je kontaktovať nášho hypotekárneho poradcu, ktorý Vám ochotne pomôže: hypoteky@urbanresidence.sk . Vďaka nemu sa budete vedieť rozhodnúť na základe porovnania ponúk bánk, s ktorými máme nastavené benefity pre našich klientov.

Aké podklady potrebujem k žiadosti o úver?

Na získanie úveru na kúpu bytu alebo apartmánu v Urban Residence potrebujete len minimum dokladov. Postačí vám len zmluva so spoločnosťou Lucron, doklady totožnosti a príp. podklady k zdokladovaniu vášho príjmu. Všetko ostatné sme za vás už zabezpečili. Nepotrebujete teda žiadne ďalšie dokumenty, posudky a podobne. Všetko je pripravené tak, aby váš úver bol schválený v priebehu pár dní.

Môžem získať 90 % financovanie?

V každej z našich partnerských bánk môžete získať úver až do výšky 90 % kúpnej ceny. Pri posudzovaní žiadosti o úver banka hodnotí klienta individuálne – posudzuje bonitu, rating a iné parametre každého žiadateľa o úver.
90 % financovanie teda môžete získať, nie je však samozrejmosťou. Každá banka má vlastné pravidlá pre poskytovanie 90 % financovania, preto odporúčame porovnať a vyhodnotiť ponuky od všetkých bánk.
Pokojne sa obráťte na nášho hypotekárneho poradcu, ochotne vám pomôže: hypoteky@urbanresidence.sk

Aké sú zvýhodnené podmienky hypotéky pri kúpe bytu alebo apartmánu v Urban Residence?

Špecifické sú výhody, ktoré ponúkajú spolupracujúce banky:
Jednoduchá žiadosť a rýchly proces schvaľovania úveru. V partnerských bankách nepotrebujete predkladať znalecké posudky a ani iné dokumenty štandardne požadované pri kúpe nehnuteľnosti.
Banky našim klientom poskytujú zvýhodnené úrokové sadzby a zľavy až do výšky 100 % z poplatku za poskytnutie úveru.

Ako správne počítať náklady na hypotéku?

Na spočítanie, resp. vyjadrenie celkových nákladov slúži tzv. RPMN – Ročná Percentuálna Miera Nákladov. Pri vyčísľovaní nákladov hypotéky sa počíta iba s prvým obdobím fixácie (3 roky, 5 rokov, 10 rokov). Nie je totiž možné predpovedať, akú úrokovú sadzbu poskytne banka po uplynutí prvej fixácie úrokovej sadzby.
Do nákladov hypotéky sa započítavajú i ďalšie náklady spojené s úverom: poplatok za poskytnutie úveru, poplatok za vedenie účtu, z ktorého budete splácať hypotéku, poplatok katastra a poistenie nehnuteľnosti. Počítajte aj s inými poplatkami alebo nákladmi súvisiacimi s poskytnutím lepšej úrokovej sadzby, ako je napr. poistenie úveru v cross-sell bankách alebo zavedenie kreditnej karty.

Som živnostník, podnikám. Môžem žiadať o hypotekárny úver?

Každá banka deklaruje, že dokáže poskytnúť úver aj podnikateľovi alebo živnostníkovi. Podmienky na získanie úveru sú však odlišné. Všeobecne platí, že banky neposkytnú úver klientovi, ktorý nevie zdokladovať bankou akceptovateľný príjem. Rozdiel medzi nimi je však v akceptácii príjmov a ďalších kritérií, ktoré sa týkajú dĺžky trvania podnikania, sektora podnikania či vlastníckej štruktúry firmy.
Čo je nemožné v jednej banke, nemusí byť dôvodom na zamietnutie žiadosti v druhej. Vaše možnosti vám najlepšie ukáže odborník na hypotéky. Pokojne sa obráťte na nášho hypotekárneho poradcu, ochotne vám pomôže: hypoteky@urbanresidence.sk

Neviem vydokladovať svoje príjmy. Môžem aj tak získať úver?

Každá banka má svoje postupy a procesy pre schvaľovanie úverov. A v rámci nich má pevný zoznam akceptovateľných a neakceptovateľných príjmov. Všeobecne platí, že banky neposkytnú úver klientovi, ktorý nevie zdokladovať príjem.
Rozdielny prístup v posudzovaní príjmov majú banky najmä v akceptácii niektorých štátom vyplácaných sociálnych dávok, príjmu pochádzajúceho z prenájmu nehnuteľnosti, diét v prípade šoférov z povolania a iných príjmov.
Aj tu platí, že čo je nemožné v jednej banke, nemusí byť pravda v inej banke. Ak máte pochybnosti, neváhajte osloviť odborníka. Pokojne sa obráťte na nášho hypotekárneho poradcu, ochotne vám pomôže: hypoteky@urbanresidence.sk

Ako prebieha hypotekárny proces?

Rozhodli ste sa pre najvýhodnejšiu ponuku z banky. Ale čo ďalej? Proces vybavenia úveru je pomerne zložitá záležitosť, preto sme ho pre vás zjednodušili.
Hypotekárny proces má svoju postupnosť a pravidlá. Zhrnuli sme ho do nasledujúcich bodov:
  • Pripravenie dokladov k podaniu žiadosti.
  • Podanie žiadosti o úver.
  • Proces schvaľovania.
  • Môže trvať jeden deň, ale aj dva týždne – v závislosti od financujúcej banky a parametrov žiadateľa.
  • Podpisovanie zmluvnej dokumentácie.
  • Proces zhromažďovania dokladov potrebných k čerpaniu.
  • Proces postupného alebo jednorazového čerpania úveru.
  • Ak sú všetky doklady v poriadku a v súlade s podmienkami, prebehne samotné čerpanie úveru. Načerpaním úveru vám vzniká záväzok voči banke.
  • Doklady účelového použitia. Po vyčerpaní úveru zdokladujete účel úveru. Pri kúpe nehnuteľnosti sa účel preukáže listom vlastníctva k predmetu kúpy. Banka tým získa istotu, že peniaze sa použili na účel, ktorý ste deklarovali svojím podpisom.
Väčšinu týchto krokov pre vás zabezpečí náš hypotekárny poradca. Tento na prvý pohľad zložitý proces sa tak pre vás zúži iba na prípravu podkladov a jednu návštevu banky pri podpise zmluvnej dokumentácie.

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.

Rezervujte si videohovor s predajcom

Sme tu pre vás naďalej

Mám záujem