​Architekt Urban Residence Matej Grébert: S bytmi sme sa naozaj vyhrali. Prinášame jedinečné technické riešenia a mezonety dokonca dostali aj „svokráreň“

Pri projekte Urban Residence sa nešetrí chválou. Jedinečné a inovatívne riešenia, ktoré citlivo formujú doteraz zanedbaný priestor medzi Račianskou ulicou a bývalou stanicou Filiálka, má na svedomí architekt Matej Grébert z Compass Architekti. Prezradil nám viac nielen o plánovanom treťom dome, ale aj o „vychytávkach“, ktoré robia Urban Residence výnimočnou stavbou.

Aké jedinečné vymoženosti ste priniesli do projektu Urban Residence ?

Výnimočné sú najmä služby a samozrejmosťou je, že všetky budovy sú v kategórii „A“ štandard, teda ten najvyšší. Čo sa týka technologického vybavenia, v Urban Residence budú mať obyvatelia k dispozícii sofistikovaného vrátnika. Zvolili sme francúzske okná, čo nám umožnil koncept priebežného balkónu, ktorý vytvára už spomínaný medzipriestor medzi exteriérom a bytom. Preto sme si mohli dovoliť dať okná až po zem. Opticky sa celý priestor krásne zväčší a najmä presvetlí. 

Pripravuje sa aj tretia budova, ktorá sa odlišuje. Prečo?

Je najmä vyššia. Plánujeme dvanásťposchodový bodový dom. A tým, že susedný projekt má inak vyriešený parkový priestor, tak sa tento vežiak stal medzičlánkom medzi naším parkom a susedným parkom. A najmä, je to najlepšia poloha v území a tak sme ho koncipovali ako dom v parku. Priehľady z poschodí budú na celú Bratislavu naozaj perfektné a tiež sme chceli zmeniť figúru urbanistického riešenia.

Zaujímavo vyzerajú aj mezonetové byty na najvyšších poschodiach.

Tu sme sa naozaj vyhrali. Mezonety majú jednu izbu aj na spodnej časti bytu. Voláme to „svokráreň“. (smiech) Prvé poschodie bytu sa dá separátne uzavrieť a výťahom sa bez problémov dostanete pohodlne na obe podlažia. Takže sa nemusíte obávať, že by ste sa mali s nákupom vliecť po schodisku v byte, ktoré tu, samozrejme, je tiež. Ten priestor sa tak dá skvelo využiť pre návštevy, ale aj pre účely kancelárie. To určite oceníte, ak pracujete z domu a vítate u seba klientov. Nie každý si ich ale chce pustiť až do obývačky. Je tu dokonca aj separátna toaleta a kúpeľňa, ktoré sa dajú tiež prestavať a dokonca sa tú dá vytvoriť akoby malý pracovný openspace.

Takže v Urbane ľahko zaparkujú aj návštevy?

Áno. A nielen tie, ktoré prídu k vám domov. Aby sme pomohli oživiť aj retailové priestory v parteri, vyriešili sme parkovanie aj pre ostatných. Garáže majú vyústenie aj do parku, priamo v centrálnej časti medzi obchodmi. To znamená, že vyjdete z garáže a nakúpite si cestou z práce v tunajších potravinách alebo na miestnom štýlovom trhu. Príjemne sa aj navečeriate či naobedujete a budete môcť využiť aj služby už spomínanej práčovne alebo notára. Všetko budete mať pokope. Zo striešky východu budú dokonca vyvedené odsávania z garáží tak, aby netoxikovali park a okolie. Mysleli sme aj na ekologickú stránku.           

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.