7 vychytávok dokonalého mestského bývania

Dnes už dávno neplatí, že keď si hľadáme bývanie v meste, riešime hlavne jeho cenu. Domov nepredstavuje iba tých 40, 80 či 120 m2, ale aj jeho okolie. Spolu so stenami si kupujeme aj susedov, služby, ihriská a ďalšie vymoženosti. Čo by teda v dnešnej dobe nemalo určite chýbať ideálnemu mestskému bývaniu? Spísali sme pre vás pár vychytávok. Skontrolujte si, či ich ponúka vami vyhliadnuté bývanie.
 

1. Všetko poruke

Bývanie v meste, respektíve v širšom centre mesta, je taká malá výhra. Prakticky všade to máte blízko. Vďaka rozsiahlemu napojeniu na hromadnú dopravu a vlakovým spojom dokážete ročne ušetriť nemálo peňazí na pohonné látky. S priateľmi sa viete flexibilne stretávať priamo v centre a do práce sa vďaka cyklochodníkom môžete vybrať aj na bicykli. Do kina, do reštaurácie, ku kaderníkovi, všade sa dostanete behom pár minút a svoj voľný čas tak míňate na úplne iné a dôležitejšie veci, ako je cestovanie.
 

2. Dostatok parkovacích miest

Parkovanie by mala byť klasika, čo sa týka vybavenosti, ale akosi stále nie je. A keď už je k bývaniu náhodou pripojené nejaké parkovisko, nie vždy má dostatočnú kapacitu. Preto odporúčame tento bod nikdy neopomenúť. Možno dnes nejazdíte na aute, ale ktovie, raz jedno parkovacie miesto budete potrebovať.
 

3. Staré dobré detské ihriská

Každé dieťa by malo mať priestor vyrásť na detskom ihrisku. Nejde len o zábavu, ale aj dôležitú socializáciu s inými deťmi. Ak sa sťahujete niekam, kde si chcete založiť rodinu, sledujte, ako ďaleko sú od bydliska nielen škôlky, ale aj detské ihriská. Prípadne aj to, v akom sú stave.
 

4. Zeleň pod oknami

Ak hovoríme o modernom mestskom bývaní, určite v jeho okolí očakávame aj nejakú mestskú zeleň. Takúto požiadavku výborne spĺňajú parky vo vnútri blokov, kde si človek užije kúsok peknej prírody priamo pod vlastnými oknami. Žiadny televízor či monitor sa nevyrovná tomu, keď si po práci môžete sadnúť na lavičku či do trávy a len tak si vychutnávať čistý vzduch a relaxovať.
 

5. Obchody a služby na skok

Potraviny pod domom, reštaurácie, pekáreň, farmárske potraviny, kaviareň, škôlka... Aj to sú benefity, ktoré dokážu výrazne spríjemniť bývanie v meste. Čím viacej služieb máte poruke, tým viac toho vybavíte v kratšom čase a narábate tak so svojím voľným časom efektívne.
 

6. Nabíjacia stanica pre elektromobily

Ak hovoríme o vychytávkach moderného mestského bývania, treba myslieť aj na životné prostredie. Ekologické zmýšľanie sa dnes, našťastie, stáva súčasťou životného štýlu. Už to nie je len o ekologickom bývaní, ale aj presúvaní sa. Ak je súčasťou vášho vyhliadnutého bývania nabíjacia stanica pre elektromobily, je to len plusom. Ktovie, či o pár rokov nebudete na jednom z nich jazdiť práve vy. A nabíjať si auto rovno pri dome je určite príjemná predstava.
 

7. Cyklochodníky

Vyjsť z domu a doviezť sa bezpečne na bicykli až do práce nie je až taká vzdialená hudba budúcnosti. Developeri vnímajú nové správanie, berú na vedomie fakt, že čoraz viac ľudí obľubuje cestovanie na dvoch kolesách a tomu prispôsobujú aj bývanie a okolitú infraštruktúru. A vedeli ste, že dobré mestské bývanie vám dnes už dokáže ponúknuť aj také služby ako pumpy na dofukovanie kolies či základný servis bicyklov?
 
A keď už máte k dispozícii cyklochodník, je dobré vedieť, či máte priestor aj niekde svoj bicykel zaparkovať. Aby ste raz nemuseli riešiť prípadne zmiznutie, existujú rôzne projekty, ktoré prihliadajú aj na túto potrebu.
 
Tak, ako to je pri zaujímavom projekte mestského bývania, Urban Residence na Račianskej ulici, ktorý v sebe spája všetky hore uvedené vychytávky. Ak patríte medzi tých, ktorých životný štýl je postavený na balanse, ak vyhľadávate prírodu, bohaté služby a rôzne vymoženosti dnešného mestského žitia, tu ich nájdete všetky pokope. A už v roku 2018 ich môžete zažiť na vlastnej koži.

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.