​5 vecí, ktoré nesmú chýbať šikovnému mestskému bývaniu

Existujú byty a šikovné byty. Developeri dnes veľmi dobre vedia, že už nestačí ľuďom ponúkať len “steny v dobrej lokalite”, ale aj niečo naviac. Ľudia sa chcú pre svoje nové bývanie nadchnúť, očakávajú viac, pridanú hodnotu, šikovné riešenia… Ale čo také to naviac môže byť, aby sme bežný mestský byt mohli označiť za šikovný? Spísali sme pre vás pár príkladov.
 
1. Kuchyňa podľa vlastného výberu
Ak je v cene vami vyhliadnutého bytu aj kuchynská linka, super! Čo však robiť s tým, ak sa vám dizajn, ktorý ponúka developer, nepáči? Vyberte si takého, u ktorého si ju môžete meniť podľa vlastného vkusu. Vyberať materiál, farby, povrchy, … Predsa len, práve vy ju budete celé roky používať. Viete, čo sa vám páči a keď už dávate do bývania toľké peniaze, nech sa vám to aj páči, nie? Vo vašom byte by mali vždy platiť vaše pravidlá a je super, ak na to developer myslí, keď už vám ponúka skvelý benefit v podobe vstavanej kuchynskej linky zadarmo.
 
2. Spotrebiče v cene bytu
Veľmi, veľmi, veľmi praktická a šikovná vec - s kuchyňou predávať, resp. zadarmo ponúkať rovno aj spotrebiče. Najlepšie vstavané do tej novej kuchyne na mieru. Pomôže vám to pri prvotných investíciách do zariadenia a vy sa tak môžete rýchlejšie zabývať a pritom ušetriť tisíce eur.
 
3. Praktický šatník
Moderný mestský byt, aj ten menší, napr. jednoizbový či dvojizbový, by mal vždy počítať s úložným priestorom. Nie je nič horšie, ako nemať si kam uložiť veci. Dnes už, našťastie, nepotrebujete mať 4 či 5 veľkých izieb a veľké skrine, aby ste mali kam dať veci. Stačí vám na to šikovný šatník, ktorý nájdete v ponuke aj menších mestských bytov.
 
 
4. Šikovný balíček benefitov
Najlepší byt je taký, ktorý dostanete iba s takými výhodami, ktoré aj využijete. Možno ste o tom vedeli a možno nie, dnes je bežnou praxou, že pri mestských bytoch si “musíte” kúpiť už aj parkovacie miesto. Dá to rozum, parkovať v centre mesta, aj keď pred vlastným domom, môže byť niekedy naozaj obtiažne. Avšak je fajn, ak sa ráta aj s tým, keď niekto nechce parkovacie miesto. Či už preto, lebo byt len prenajíma, alebo sa radšej vozí na bicykli, resp. verejnou hromadnou dopravou či z iných dôvodov.
 
5. Ideálna poloha
Šikovný mestský byt je zároveň taký, z ktorého to máte všade blízko a všetko máte poruke. Divadlo, fitnescentrum, potraviny, poštu, cyklotrasu, zeleň a tak podobne. Veď mestské byty si kupujeme práve preto, aby sme nemuseli dochádzať dlho do mesta. Šikovný mestský byt a jeho lokalita by vám mali dať priestor využívať svoj čas efektívne, kreatívne a podľa vašich predstáv.
 
Pýtate sa, či vôbec takéto šikovné mestské byty existujú? A veru hej! Práve teraz sa jedny také stavajú blízko Račianskeho mýta v projekte Urban Residence. Ak si hľadáte nový domov v hlavnom meste, túto ponuku sa určite oplatí neprehliadnuť. Vybrať si byt šikovne nie je vôbec ťažké, stačí len vedieť, kde hľadať.

 

Newsletter

Odoslaním emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.